RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Broeklin (ex-Uplace Machelen) heeft vergunning op zak

icon
Algemeen25 maart, 2021

Broeklin, de “circulaire werkwinkelwijk” die Uplace wil realiseren in Machelen, heeft haar vergunning van de Vlaamse overheid eindelijk beet. De projectontwikkelaar moet wel bijkomende maatregelen nemen om de verkeershinder en luchtvervuiling te beperken.

 

Openbaar vervoer

Het licht staat dus nu op groen voor Broeklin, de opvolger van het winkelcentrum Uplace Machelen, al koppelen de bevoegde ministers Zuhal Demir (omgeving) en Hilde Crevits (economie) wel bijkomende voorwaarden aan de omgevingsvergunning. Zo moet Broeklin tijdens de openingsuren een shuttledienst organiseren tussen de site en het station van Vilvoorde. De regering wil daarnaast dat er blijvend wordt gezocht naar manieren om meer mensen via het openbaar vervoer naar de site te doen komen.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Tegenstanders van het project, zoals buurgemeente Vilvoorde, vrezen echter nog steeds bijkomende verkeershinder en luchtverontreiniging in de regio. Daarom zal Broeklin de luchtkwaliteit rond de site voortdurend in de gaten moeten houden. Als bepaalde waarden voor stikstof overschreden worden, moet het aantal parkeerplaatsen gereduceerd worden van 4.500 naar 3.480 plaatsen.

 

“Geen flauw compromis”

Broeklin is het project dat ingenieur-architect Alexander D’Hooghe uittekende toen duidelijk werd dat het oorspronkelijk voorziene megawinkelcentrum er niet zou komen. Het is opgebouwd rond maakwinkels en kmo-units, maar heeft ook onder meer een park van 25.000 m². Desondanks bleef ook het nieuwe project op veel verzet van omliggende steden en milieubewegingen stoten. Na enkele aanpassingen schaarden onder meer de Bond Beter Leefmilieu (BBL) en Natuurpunt zich wel achter de plannen, maar Vilvoorde en Leuven bleven zich verzetten.

 

Uplace-CEO Jan Van Lancker is uiteraard tevreden met de vergunning. “Het intense overleg leidt nu tot een evenwichtige omgevingsvergunning. De voorwaarden in de vergunning zijn een vertaling van ieders belang en bezorgdheid. Het resultaat is geen flauw compromis, maar een project dat dankzij het overleg net veel sterker geworden is.”

 

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Amazon Benelux zoekt nieuw hoofd na vertrek Eva Faict

    Eva Faict vertrekt na elf jaar bij Amazon. De countrymanager voor België en Nederland, die mee aan de wieg stond van Amazon.com.be, kiest voor een nieuwe functie buiten het e-commercebedrijf.

  • icon
    Algemeen17 september, 2026
    Belgische doorstart blijft Wibra achtervolgen: miljoenenfactuur dreigt

    De juridische nasleep van het Belgische faillissement van Wibra uit 2020 blijft de retailer achtervolgen. Volgens het jongste jaarverslag kan een uitspraak van de arbeidsrechtbank in Luik nog tot 4,1 miljoen euro kosten. De rechtszaak dateert al uit 2023, maar sleept tot vandaag aan.

  • icon
    Algemeen17 september, 2026
    Meer dan inkopen: hoe Trademart retailers, merken en ideeën samenbrengt

    Trademart is niet enkel een inkoopcentrum voor winkeliers: als professioneel retailplatform combineert het een aanbod van meer dan 1.500 merken met ontdekking, inspiratie, kennis, events en ontmoeting. Een eigen magazine en de Trademart Retail Happening illustreren die ambitie.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food18 augustus, 2026
    Aldi haalt emoji’s opnieuw boven voor start schooljaar
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail