RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven AldiMarsOtto GroupUnilever
  • Onderwerpen MarketingRechtszaak
  • Geografie DuitslandVerenigde Staten
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Elon Musks X klaagt Mars en Unilever aan

icon
Algemeen7 augustus, 2024
kovop / Shutterstock.com

Elon Musks socialemediaplatform X sleept Mars en Unilever voor de rechter omdat ze niet meer adverteren op het voormalige Twitter. Ook in Duitsland heeft Musk het aan de stok met verschillende retailers.

“Systematische boycot”

Musks speeltje beschuldigt Mars, Unilever en nog andere bedrijven van een “samenzwering” tegen het platform, en dat zou in strijd zijn met de Amerikaanse mededingingswetgeving. Aanleiding is de Global Alliance for Responsible Media (GARM), waarin verschillende grote adverteerders zich al in 2019 hebben gegroepeerd.

Deelnemende bedrijven willen ervoor zorgen dat hun advertenties niet naast mogelijk opruiende, racistische of extremistische content te zien kan zijn, en keerden daardoor Twitter en ook een tijdlang Facebook de rug toe. Musk noemt het echter een systematische boycot en nu eist X dat de bedrijven de miljarden aan verloren advertentie-inkomsten vergoeden.

De kans dat X gelijk krijgt is echter klein, aangezien zelfs een politieke boycot meestal onder vrijheid van meningsuiting valt. Musks bedrijven verliezen trouwens steeds meer aanhangers: 47 Duitse organisaties, waaronder ook Aldi Nord en onlinewarenhuis Otto, trokken recent weg van X omdat ze het platform desinformatie en haatoproepen verwijten. De Duitse drogisterijketen Rossmann bant Tesla dan weer uit zijn bedrijfsvloot (34 van de zowat 800 auto’s) omwille van de vele opruiende uitlatingen van Musk, die steeds openlijker de kant van de veroordeelde presidentskandidaat Donald Trump kiest.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen3 november, 2026
    Hema botst met vakbonden over feestdagwerk: “Met een toeslag koop je de wet niet af”

    Mag Hema in België haar winkelpersoneel in toeristische zones ook op feestdagen een volledige dag laten werken? Volgens de vakbonden CNE en ACV Puls overtreedt de retailer daarmee de wet. Hema betwist dat en wijst op een akkoord met de grootste vakbondsfractie binnen het bedrijf.

  • icon
    Algemeen2 november, 2026
    Nederlandse vastgoedinvesteerder koopt winkelcentrum Les Grands Prés

    Eurocommercial, de Nederlandse vastgoedgroep die in België ook al eigenaar is van Woluwe Shopping, heeft winkelcentrum Les Grands Prés in Bergen overgenomen voor 265 miljoen euro. De eigenaar gaat op zoek naar synergieën tussen beide complexen.

  • icon
    Algemeen2 november, 2026
    [Opinie] Europa wil Chinese pakjes stoppen, maar krijgt Chinese retailers in de plaats

    Met nieuwe douaneheffingen wil Europa de opmars van Temu, Shein en AliExpress afremmen. Maar wat als Brussel daarmee precies het omgekeerde bereikt? De strijd tegen goedkope Chinese pakjes dreigt uit te monden in nog scherpere concurrentie voor Europese retailers.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail