RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Tags Marktplaats
  • Bedrijven Temu
  • Onderwerpen Fraude
  • Geografie Europa
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

EU geeft Temu forse boete wegens ernstige inbreuken

icon
Algemeen28 mei, 2026
Shutterstock

De Europese Commissie legt Temu een boete van 200 miljoen euro op. De Chinese webshop doet te weinig om de verkoop van illegale en schadelijke producten in Europa tegen te houden, luidt het.

“Grote kans op illegale producten”

Al in 2024 opende de Europese Commissie een onderzoek naar Temu, om na te gaan of de webshop de spelregels van de Digitale Dienstenverordening (DSA) respecteert, na klachten over illegale producten en over het verslavende karakter van de app. Daarbij werden onder andere ook mystery shoppers ingezet. Op basis van voorlopige resultaten noemde EU-commissaris voor Justitie Michael McGrath de bevindingen vorig jaar al ronduit “schokkend”.

Nu is het onderzoek afgerond en de conclusies zijn niet mals: consumenten lopen een zeer grote kans om op Temu illegale producten tegen te komen, zo blijkt. Het bedrijf kan geen bevredigend antwoord geven op de vraag welke veiligheidsmaatregelen het neemt om verkopers van gevaarlijke, ongezonde en illegale producten van het platform te weren. Onder andere usb-laders en babyspeelgoed vertoonden significante veiligheidsrisico’s.

De opgelegde boete is berekend op basis van de aard van de inbreuk, de duur en de ernst in termen van getroffen Europese gebruikers, aldus nog de Commissie. Het is de hoogste boete die tot nu toe werd opgelegd voor overtredingen van de DSA. X kreeg in december een boete van 120 miljoen euro. Temu kan nog in beroep gaan, maar zal sowieso doortastende maatregelen moete  nemen om zich in regel te stellen. Het platform is sinds 2023 actief in Europa en telt hier al meer dan 100 miljoen gebruikers.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

“Onevenredig”

“Temu respecteert de doelstellingen van de wet op digitale diensten en de noodzaak van duidelijke, consistente regels in de digitale economie. Wij zijn het echter niet eens met het besluit van de Europese Commissie en vinden de boete onevenredig”, reageert het bedrijf.

“Het besluit heeft betrekking op onze eerste DSA-beoordeling in 2024 en weerspiegelt niet de huidige staat van onze systemen. Temu heeft gedurende het hele proces constructief samengewerkt met de Commissie en heeft sindsdien verdere stappen ondernomen om de risicobeoordeling, het platformbeheer en de bescherming van gebruikers te versterken. We zullen te goeder trouw blijven samenwerken met toezichthouders en ons inzetten voor een marktplaats die op verantwoorde wijze ten dienste staat van consumenten, bedrijven en gemeenschappen. We bestuderen het besluit zorgvuldig en overwegen alle beschikbare opties.”

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen11 september, 2026
    [In Beeld] Wingzz China: van Ikea-leefcenters tot de innovatie-express

    Van een winkelcentrum opgebouwd als verblijfsplek, in Hangzhou hoe een logistiek bedrijf nieuwe technologie rechtstreeks koppelt aan de werkvloer. Op dag 3 en 4 van retailtour Wingzz China werd innovatie zo nog tastbaarder.

  • icon
    Algemeen11 september, 2026
    YouTube Shopping in Nederland van start met Bol

    YouTube stort zich ook in Nederland op de groeiende markt voor social commerce met de introductie van zijn Shopping-affiliateprogramma. Webwinkel Bol sluit zich als eerste grote partner aan bij het initiatief.

  • icon
    Algemeen11 september, 2026
    Loppe brengt Deense “tweedehandssupermarkten” naar Vlaanderen

    Op 17 oktober opent in het Oost-Vlaamse Maldegem Loppe, een tweedehandswinkel waar particulieren zelf rekruimte huren om spullen te verkopen. De initiatiefnemers willen het concept later uitrollen naar andere Belgische steden.

Evenementen
  • 16
    sep
    CAPTAINS OF RETAIL – SEPTEMBER 2026
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food18 augustus, 2026
    Aldi haalt emoji’s opnieuw boven voor start schooljaar
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food17 augustus, 2026
    Hypermarkt Carrefour Burcht wordt pak kleiner
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail