RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pascal Sabbe
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Euro Shop hangt boete voor namaak boven het hoofd

icon
Algemeen5 juni, 2020

Discountketen Euro Shop riskeert een zware boete voor de verkoop van namaakproducten: in twee vestigingen vond de FOD Economie merchandising en gadgets van automerken, die nep bleken.

 

“Fractie van de prijs”

De West-Vlaamse keten en oprichter Daniël Kerckhof hangt een boete van 320.000 euro boven het hoofd. In twee vestigingen van de non-fooddiscounter – in Middelkerke en Veldegem – trof de FOD Economie bij een controle 82 verschillende soorten artikelen aan die zogezegd afkomstig waren van bekende automerken, zoals sleutelhangers, automatten en wieldoppen. Het bleek om namaak te gaan en de voorraad van “honderden tot enkele duizenden artikelen” werd in beslag genomen, bericht het Nieuwsblad.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

De procureur vordert in de zaak nu boetes van 80.000 euro voor vier beklaagden: de betrokken winkels zelf, de overkoepelende vennootschap van Euro Shop en zaakvoerder Daniël Kerckhof. Volgens de aanklager wist de retailer “heel duidelijk” dat de goederen nep waren, aangezien ze voor een “fractie van de prijs” werden verkocht.

 

Leverancier in de fout

Euro Shop zelf betoogt echter dat het te goeder trouw handelde en er vanuit ging dat het echte merkartikelen waren. De spullen werden aangekocht bij twee Belgische bedrijven, die inmiddels zelf zouden toegegeven dat de fout bij hen lag. De advocaat vraagt dan ook de vrijspraak, en anders een opschorting. Euro Shop noemt de gevorderde geldboete disproportioneel, omdat de producten in kwestie slechts 6000 euro omzet en 3000 euro winst opleverden. Het vonnis wordt uitgesproken op 19juni.

 

Het is de tweede discounter op korte tijd die in de Benelux in opspraak komt omwille van namaak. Ook tegen Dirk Bron, de nieuwe eigenaar van de Blokker-winkels in België, loopt momenteel een zaak naar aanleiding van een partij boxershorts die nep bleken te zijn. De ondernemer zegt die partij eveneens bij een Nederlandse groothandelaar te hebben gekocht.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen3 november, 2026
    Hema botst met vakbonden over feestdagwerk: “Met een toeslag koop je de wet niet af”

    Mag Hema in België haar winkelpersoneel in toeristische zones ook op feestdagen een volledige dag laten werken? Volgens de vakbonden CNE en ACV Puls overtreedt de retailer daarmee de wet. Hema betwist dat en wijst op een akkoord met de grootste vakbondsfractie binnen het bedrijf.

  • icon
    Algemeen2 november, 2026
    Nederlandse vastgoedinvesteerder koopt winkelcentrum Les Grands Prés

    Eurocommercial, de Nederlandse vastgoedgroep die in België ook al eigenaar is van Woluwe Shopping, heeft winkelcentrum Les Grands Prés in Bergen overgenomen voor 265 miljoen euro. De eigenaar gaat op zoek naar synergieën tussen beide complexen.

  • icon
    Algemeen2 november, 2026
    [Opinie] Europa wil Chinese pakjes stoppen, maar krijgt Chinese retailers in de plaats

    Met nieuwe douaneheffingen wil Europa de opmars van Temu, Shein en AliExpress afremmen. Maar wat als Brussel daarmee precies het omgekeerde bereikt? De strijd tegen goedkope Chinese pakjes dreigt uit te monden in nog scherpere concurrentie voor Europese retailers.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail