RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven LDzLouis Delhaize
  • Onderwerpen Stopzetting
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Grote ombouwoperatie van start: Match wordt Louis Delhaize

icon
Food24 februari, 2022

Strategische ommekeer bij de groep Louis Delhaize: de Match– en Smatch-supermarkten zullen de komende jaren van gedaante én van naam veranderen. De focus ligt op vers, het huismerk en e-commerce.

Grote investering

De Match-supermarkten in België zullen de komende jaren de overstap maken naar een nieuw enseigne en een nieuw concept: Louis Delhaize Open Market. De winkels worden gemoderniseerd en zullen sterker de nadruk leggen op het versaanbod en op het huismerk Louis, dat van 600 naar 2.400 referenties zal groeien. Ook e-commerce krijgt een plaats in de strategie, met afhaalzones voor online bestellingen, vertelt CEO Jean-Marc van Cutsem aan Het Nieuwsblad. De wat kleinere Smatch-buurtsupermarkten worden Louis Delhaize-winkels, na geslaagde tests in Ertvelde en Lendelede.

De ombouwoperatie gaat nog voor de zomer van start: vanaf juni krijgen drie supermarkten een makeover, acht andere volgen in 2023. Ook worden elk jaar tien buurtsupers verbouwd. Binnen drie jaar moeten alle 55 Smatch en 35 Match supermarkten zijn omgebouwd. Tegelijk neemt de retailer een nieuw distributiecentrum in gebruik, in Nijvel. Het depot in Mariakerke zal sluiten. De hele operatie is goed voor een investering van wel 90 miljoen euro.

De hoogste tijd

In 2019 kondigde de retailer ook al een herlanceringsplan aan, toen nog onder de leiding van CEO Stéphane de Rango. Daarbij werden toen twaalf winkels gesloten, een herstructurering die de keten in staat stelde om in 2020 weer te groeien en winstgevend te worden. Maar de omzetstijging die mede te danken was aan de coronacrisis, bleek onvoldoende om de verliezen weg te werken.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

“Het was al een tijd duidelijk dat er iets moest gebeuren”, zegt van Cutsem. “De hoogste tijd dus voor een ingrijpend transformatieplan.”

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food4 november, 2026
    Carrefour blikt terug op recordeditie Scanmania

    De jubileumeditie van Scanmania is de succesvolste commerciële activatie in de geschiedenis van Carrefour België gebleken. De winnaar van de goudstaaf van 1 kg werd dinsdagavond bekengemaakt.

  • icon
    Food4 november, 2026
    Italiaanse traiteurketen Prego! opent eerste franchisewinkel

    Drie jaar na de opening van de eerste vestiging zet Prego! een nieuwe stap in zijn groeiverhaal: op 6 november opent de Belgische Italiaanse traiteur in Montigny-le-Tilleul zijn allereerste franchisewinkel.

  • icon
    Food4 november, 2026
    Peter Isaac verlaat Jumbo België nu helemaal

    Na ruim acht jaar heeft voormalig CEO Peter Isaac zijn betrokkenheid bij Jumbo België volledig afgerond. Hij was na de overdracht aan Anrico Maat nog een tijd actief als strategisch adviseur voor de retailer, maar ook dat hoofdstuk loopt nu af.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail