RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven LDzLouis Delhaize
  • Onderwerpen Stopzetting
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Grote ombouwoperatie van start: Match wordt Louis Delhaize

icon
Food24 februari, 2022

Strategische ommekeer bij de groep Louis Delhaize: de Match– en Smatch-supermarkten zullen de komende jaren van gedaante én van naam veranderen. De focus ligt op vers, het huismerk en e-commerce.

Grote investering

De Match-supermarkten in België zullen de komende jaren de overstap maken naar een nieuw enseigne en een nieuw concept: Louis Delhaize Open Market. De winkels worden gemoderniseerd en zullen sterker de nadruk leggen op het versaanbod en op het huismerk Louis, dat van 600 naar 2.400 referenties zal groeien. Ook e-commerce krijgt een plaats in de strategie, met afhaalzones voor online bestellingen, vertelt CEO Jean-Marc van Cutsem aan Het Nieuwsblad. De wat kleinere Smatch-buurtsupermarkten worden Louis Delhaize-winkels, na geslaagde tests in Ertvelde en Lendelede.

De ombouwoperatie gaat nog voor de zomer van start: vanaf juni krijgen drie supermarkten een makeover, acht andere volgen in 2023. Ook worden elk jaar tien buurtsupers verbouwd. Binnen drie jaar moeten alle 55 Smatch en 35 Match supermarkten zijn omgebouwd. Tegelijk neemt de retailer een nieuw distributiecentrum in gebruik, in Nijvel. Het depot in Mariakerke zal sluiten. De hele operatie is goed voor een investering van wel 90 miljoen euro.

De hoogste tijd

In 2019 kondigde de retailer ook al een herlanceringsplan aan, toen nog onder de leiding van CEO Stéphane de Rango. Daarbij werden toen twaalf winkels gesloten, een herstructurering die de keten in staat stelde om in 2020 weer te groeien en winstgevend te worden. Maar de omzetstijging die mede te danken was aan de coronacrisis, bleek onvoldoende om de verliezen weg te werken.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

“Het was al een tijd duidelijk dat er iets moest gebeuren”, zegt van Cutsem. “De hoogste tijd dus voor een ingrijpend transformatieplan.”

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Food18 september, 2026
    Picnic breidt maaltijdservice uit naar Duitsland

    Onlinesupermarkt Picnic lanceert in 2027 zijn bereide maaltijdendienst ook op de Duitse markt, na een test in Nederland. Ook het getrouwheidsprogramma Picnic Family trekt naar Duitsland.

  • icon
    Food18 september, 2026
    [Filet Pur] De mist in

    Teken des tijds: in de verleidingsstrategieën van onze supermarktketens halen pastinaken en paprika’s het steeds vaker op sauvignon blanc of syrah. Maar waar komt die penetrante zweetgeur in de rayons toch vandaan? Filet Pur trekt op onderzoek.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail