RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Tags Bier
  • Bedrijven Heineken
  • Onderwerpen Bedrijfsresultaten
  • Geografie Nederland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Heineken spoelt corona weg met omzetboost

icon
Food1 augustus, 2022
Shutterstock.com

Heineken overtrof het voorbije halfjaar het pre-coronaniveau van 2019. “Consumenten keren terug aan de toog”, aldus de CEO, maar de brouwerijreus verdient er straks wel minder aan.

De veerkracht van bier

Heineken presteerde in de eerste helft van dit jaar beter dan verwacht. Net zoals bij de Belgische rivaal AB InBev spoelden consumenten gretig twee jaar coronapandemie weg en namen ze de prijsstijgingen daarbij voor lief. Meer zelfs: ook bij de Nederlandse bierreus kozen consumenten vaker voor duurdere bieren. “Consumenten keren terug aan de toog. En de biervraag is veerkrachtig ondanks de druk van de hoge inflatie op de inkomens”, aldus CEO Dolf van den Brink volgens NOS.

De omzet steeg zo met 37% naar 16,4 miljard euro, goed 14% meer omzet dan in de eerste helft van 2019. Het verkochte biervolume klom met 7,6% en eindigde ook weer licht hoger (0,8%) dan in dezelfde periode van pre-coronajaar 2019. Vooral in het tweede kwartaal versnelde de groei, en dat in alle regio’s.

De operationele winst kwam bijna een kwart (24,6%) hoger uit op 2,16 miljard euro en overtrof daarmee de groei van 17% die analisten verwachtten. De marge bedroeg 16%, even veel als Heineken tot nu toe ook voor volgend jaar hoopte te bereiken. Nu de kosten en de inflatie blijven stijgen, stelt de biergigant die verwachtingen echter fors naar beneden toe bij: Heineken gaat nu uit van een operationele marge tussen de 5 en 10% voor 2023.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Food18 september, 2026
    Picnic breidt maaltijdservice uit naar Duitsland

    Onlinesupermarkt Picnic lanceert in 2027 zijn bereide maaltijdendienst ook op de Duitse markt, na een test in Nederland. Ook het getrouwheidsprogramma Picnic Family trekt naar Duitsland.

  • icon
    Food18 september, 2026
    [Filet Pur] De mist in

    Teken des tijds: in de verleidingsstrategieën van onze supermarktketens halen pastinaken en paprika’s het steeds vaker op sauvignon blanc of syrah. Maar waar komt die penetrante zweetgeur in de rayons toch vandaan? Filet Pur trekt op onderzoek.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail