RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Exclusief: Deze Brantano-winkels maken een doorstart

icon
Mode4 september, 2020

(update) Schoenenketen vanHaren bevestigt nogmaals 43 winkels van Brantano over te nemen, maar zegt niet welke. RetailDetail wist echter de hand te leggen op informatie waaruit blijkt om welke locaties het mogelijk gaat.

 

Van Aalst tot Zoersel

Van de 96 winkels die Brantano voor het faillissement telde, neemt vanHaren er 43 over – allemaal in Vlaanderen. De Nederlandse keten geeft echter nog niet vrij over welke locaties het gaat. Aangezien de curatoren kandidaat-huurders tot maandag de kans geven om te bieden op locaties die sluiten, is niettemin een lijst beschikbaar van de panden die vrijkomen. Dit zijn met andere woorden locaties die al zeker niet worden omgebouwd tot vanHaren. Een gunstige wind waaide de lijst op het bureau van RetailDetail, waarna we de puzzelstukken hebben bijeengelegd.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

In Vlaanderen zijn de volgende 31 ’traditionele’ winkelpanden van Brantano, vier Brantano Markets en zes van de acht ‘Boutik by Brantano’ of Concept Fashion-vestigingen nog op zoek naar een nieuwe invulling:

Brantano

Brantano

Market

Boutik / Concept Fashion

Beringen

Korbeek-lo

Antwerpen (Meir)

Boutik St-Denijs-Westrem

Beveren

Kuurne

Gentbrugge

Boutik Dendermonde

Bredene

Leuven

Boortmeerbeek

Boutik Lochristi

Dendermonde

Maldegem

Wijnegem

Boutik Ninove

Diksmuide

Menen

 

CF Roeselare

Dilbeek

Merksem

 

CF Waasmunster

Essen

Middelkerke

   

Genk

Munkzwalm

   

Halle

Oostkamp

   

Herent

Poperinge

   

Herstal

Turnhout

   

Herzele

Vichte

   

Hoeselt

Wemmel

   

Koksijde

Wilrijk

   

 

Vergeleken met het officiële aantal panden van Brantano dat FNG net voor het faillissement telde, ontbreken op de lijst van de curatoren volgens de berekeningen van onze redactie ongeveer 45 Vlaamse vestigingen. Nog deze ochtend herhaalde vanHaren evenwel dat de keten exact 43 winkellocaties overneemt.

 

Mogelijk is een andere, nog onbekende overnemer ook al met een aantal panden aan de haal? Bristol-eigenaar Euro Shoe liet eerder alvast weten interesse te hebben in verschillende vestigingen. Als hier al een deal rond is getroffen met de curatoren, zijn verschillende locaties die ontbreken op bovenstaande lijst met “bedreigde” vestigingen mogelijk niet voor vanHaren maar voor Bristol gereserveerd. De locaties zijn op het moment van schrijven evenwel niet bevestigd, noch door overnamekandidaten noch door de curatoren.

 

(update) Volgens vertrouwelijke bronnen werden een aantal huurcontracten inmiddels reeds stopgezet, waaronder die van de vestigingen in Eeklo en Houthalen. Deze locaties zouden dus geen doorstart maken. Ook zouden er nog geen concrete afspraken zijn met andere overnemers dan vanHaren.

 

De concrete locaties die, volgens onze inschattingen, gered lijken en zich dus kunnen verwachten aan een doorstart – wellicht als vanHaren maar mogelijk onder een andere formule – zijn de volgende:

 

Aalst

Knokke-Heist

Boutik Oostende

Aarschot

Kontich

Overijse

Blankenberge

Lede

Roeselare

Borsbeek

Lier

Sint-Joris-Winge

Brugge Sint-Andries

Lochristi

Sint-Niklaas

Brugge Sint-Kruis

Lokeren

Sint-Pieters-Leeuw

Deinze

Lommel

Sint-Truiden

Eeklo

Londerzeel

Stabroek

Geraardsbergen

Mariakerke (Gent)

Market Ternat

Grimbergen

Mechelen

Torhout

Hasselt-Kuringen

Mechelen Zuid

Waregem

Heist-op-den-Berg

Merchtem

Wetteren

Houthalen

Mol

Wevelgem

Ieper

Ninove (Ring-Oost)

Willebroek

 

Olen

Zoersel

 

vanHaren geeft zichzelf minstens zes maanden de tijd om de vestigingen om te bouwen en het winkelpersoneel op te leiden: op 1 oktober gaan de deuren dicht, om vanaf 1 februari stelselmatig weer op te starten. Dat liet het bedrijf vandaag weten in een persverklaring, die vooral opriep tot goodwill bij de sociale partners.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode22 september, 2026
    Pieces versnelt in Nederland en België: zeven nieuwe winkels in een jaar tijd

    Bestseller-dochter Pieces voert het tempo op in Nederland en België. Het Deense modemerk breidde zijn winkelnetwerk in twaalf maanden uit van vier naar elf vestigingen en plant op 24 september al de volgende opening in Leuven.

  • icon
    Mode21 september, 2026
    Mud Jeans maakt doorstart met nieuwe eigenaar

    Het failliete duurzame Nederlandse jeansmerk Mud Jeans heeft een overnemer gevonden: het is ondernemer Nick de Ronde Bresser, die vorig jaar ook een doorstart maakte met het failliete schoenenmerk Van Lier.

  • icon
    Mode21 september, 2026
    Waarom ook INNO textiel inzamelt: “Eén van onze succesvolste acties”

    INNO ziet zijn jaarlijkse textielinzamelactie met Spullenhulp sterk groeien. De warenhuisketen koppelt zo circulaire ambities aan extra winkelverkeer. “We strijden allemaal om de consument, dus als dat op een duurzame en sociale manier kan, is dat alleen maar positief”, zegt Marketing Director Annelien Alaerts.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail