RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Topverkopers tweedehands geweerd op Vinted

icon
Mode28 oktober, 2020

Professionele tweedehandsverkopers op United Wardrobe mogen niet mee naar Vinted. Dat is voor de bedrijfjes een probleem, want door de fusie tussen beide platformen zijn zij hun afzetmarkt kwijt.

 

Droom wordt nachtmerrie

Heuglijk nieuws voor de Nederlandse scale-up United Wardrobe deze week: de onlinemarktplaats voor tweedehandskleding wordt overgenomen door internationale sectorgenoot Vinted. Daarmee gaat een langgekoesterde droom van de jonge ondernemers in vervulling. Het United Wardrobe-platform houdt op te bestaan en gebruikers wordt gevraagd hun account over te zetten naar Vinted.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Voor tientallen “topverkopers” van het platform is de overname echter een nachtmerrie. Deze aanbieders met duizenden volgers worden door Vinted geblokkeerd, precies omdat zij ‘professionals’ zijn. Ze halen een heus inkomen uit de tweedehandsverkoop en verkopen honderden items per week.

 

Juridische schemerzone

Vinted laat geen commerciële verkopers toe omwille van juridische moeilijkheden. “Als consumenten aan consumenten verkopen, zijn zij vrijgesteld van een hoop verplichtingen, zoals het vermelden van btw op hun productpagina en het retourrecht. Zodra het een bedrijf is dat aan een consument verkoopt, moet dit wel”, legt Sjuul Berden, medeoprichter van United Wardrobe, uit aan het Financieele Dagblad. Lees: de verkopers hullen zich in een juridische schemerzone, aangezien ze de grens bewandelen tussen consumentenverkoop (C2C) en professionele retail.

“Wij waren daar niet zo streng in”, geeft Berden grif toe. Maar er zijn nog een boel andere tweedehandsplatformen die daar niet zo streng in zijn, zoals The Next Closet, Depop en The RealReal. Voor hen zijn aanbieders die veel verkopen en het professioneel aanpakken namelijk interessant. Bij luxeplatform The Next Closet zijn 5% à 10% van alle verkopers professionals. Sinds het overnamenieuws kreeg de marktplaats ook al een recordaantal nieuwe aanmeldingen.

Vinted zegt een oplossing te zoeken en overweegt volgens Berden voor de gebruikers in kwestie een uitzondering te maken, maar dat zou de deur kunnen openzetten naar meer professionele gebruikers. Opnieuw botst de tweedehandssector zo tegen de grenzen van C2C aan. Niet alleen op onlineplatformen zijn steeds meer professionele en semiprofessionele verkopers te vinden, ook op Instagram blijken wekelijks nieuwe tweedehandsondernemers hun kans te wagen.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode22 september, 2026
    Puma herschikt Europese directie

    Puma heeft zijn Europese directie herschikt. De Nederlander Fokko de Rooij wordt per 1 oktober directeur voor Europa, terwijl Daniel Pustina met onmiddellijke ingang de leiding neemt over Centraal-Europa.  

  • icon
    Mode22 september, 2026
    Pieces versnelt in Nederland en België: zeven nieuwe winkels in een jaar tijd

    Bestseller-dochter Pieces voert het tempo op in Nederland en België. Het Deense modemerk breidde zijn winkelnetwerk in twaalf maanden uit van vier naar elf vestigingen en plant op 24 september al de volgende opening in Leuven.

  • icon
    Mode21 september, 2026
    Mud Jeans maakt doorstart met nieuwe eigenaar

    Het failliete duurzame Nederlandse jeansmerk Mud Jeans heeft een overnemer gevonden: het is ondernemer Nick de Ronde Bresser, die vorig jaar ook een doorstart maakte met het failliete schoenenmerk Van Lier.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail