RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven AdidasPuma
  • Onderwerpen Managementwissel
  • Geografie Duitsland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Puma-topman moet rivaal Adidas uit het slop halen

icon
Mode7 november, 2022
Shutterstock.com

(Update) Opmerkelijke transfer in de wereld van de sportmerken: Bjørn Gulden, de CEO van Puma, verlaat het bedrijf na negen jaar om de leiding over te nemen bij aartsrivaal Adidas. En dat ligt gevoelig…

Opvallende overstap

“Mijn huidige contract met Puma loopt af op 31/12/22 en na negen jaar heb ik besloten niet te verlengen”, verklaart Bjørn Gulden in een persbericht dat de sneakerfabrikant maandag uitstuurde. Puma heeft al een opvolger aangesteld: de huidige commercieel directeur Arne Freundt, die al meer dan tien jaar bij het bedrijf werkt, zal op 1 januari het stokje overnemen.

Op zich geen opzienbarend nieuws, maar er is meer: Gulden is namelijk op weg om CEO te worden bij Adidas. Dat heeft het merk met de drie strepen na hardnekkige geruchten intussen bevestigd. Gezien de geschiedenis van beide bedrijven, is dat een erg opvallende overstap.

Grote rivaliteit

In 1949 kregen de broers Adolf en Rudolf Dassler, die samen in Herzogenaurach de Dassler Schuhfabrik runden, slaande ruzie. De broers besloten elk hun eigen weg te gaan: Rudolf richtte het merk Puma op, Adolf ging verder met de naam Adidas. Beide bedrijven behielden hun hoofdzetel in dezelfde stad en de rivaliteit bleef groot, ook al zijn de merken vandaag niet meer in familiale handen: Adidas is beursgenoteerd en Puma is eigendom van Groupe Artémis, een holding van de Franse zakenman François Pinault.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Goede beurt

Topman Gulden maakte bij Puma de afgelopen jaren een erg goede beurt: hij loodste het merk heelhuids door de turbulente coronaperiode en boekte vorig jaar zelfs de beste resultaten ooit: de omzet steeg in 2021 met maar liefst 31,7%, de brutowinst zelfs met 166%. Dat kunstje mag hij nu overdoen bij Adidas, dat een hachelijke periode beleeft door moeilijkheden op de Chinese markt, bevoorradingsproblemen, de gevolgen van de inflatie en een pijnlijke breuk met influencer Kanye ‘Ye’ West.

Beleggers zien de transfer in elk geval wel zitten: sinds het nieuws over de overstap bekend raakte, steeg de beurskoers van Adidas al met zowat 20%.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode18 september, 2026
    [In Beeld] The Fashion Store is halverwege na opening in Boortmeerbeek

    The Fashion Store heeft in Boortmeerbeek zijn 25ste winkel geopend. De multimerkenketen zet zo een symbolisch belangrijke stap richting haar ambitie om uit te groeien tot vijftig vestigingen in Vlaanderen.

  • icon
    Mode17 september, 2026
    Torfs doet Nederlandse overname na recordjaar

    Schoenen Torfs verwerft een meerderheidsbelang in het Nederlandse online fashionplatform The Little Green Bag. Met de overname wil de Belgische schoenenretailer een groep van complementaire modemerken uitbouwen en The Little Green Bag naar België brengen.

  • icon
    Mode17 september, 2026
    Eigenaar van Gigue neemt ook modemerk Jeff over

    De West-Vlaamse ondernemer Lieven Vandaele heeft het Brusselse damesmodemerk Jeff overgenomen. Na de eerdere overname van Gigue bouwt hij zo verder aan een Belgische modegroep. Voor Jeff staan onder meer eigen winkels en meer samenwerking achter de schermen op de agenda.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail