RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Yoni Van Looveren
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Supertrash gered van faillissement

icon
Mode22 februari, 2017

Een groep investeerders heeft enkele miljoen geïnvesteerd in het bedrijf van ontwerpster Olcay Gulsen. Ze is vooral bekend van het merk Supertrash, maar was sinds kort in financiële problemen gekomen.

Technisch failliet

Volgens een bron was het bedrijf van Gulsen sinds december al ‘technisch failliet’ en waren de banken op zoek naar een overnemer. Gulsen spreekt die geruchten tegen en praat over liquiditeitsproblemen, die volledig te wijten zijn aan een mislukte bankoverstap. “We hadden onze huisbank ingewisseld voor een buitenlandse bank omdat we dachten met een andere betaalmethode, de Letter of Credit, beter internationaal overweg te kunnen”, zegt ze aan Quote. “Dat bleek helaas niet het geval.”

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Ook het nieuwe concept ST. Studio, dat sinds kort alle winkels van Supertrash heeft overgenomen, zou minder goed werken dan werd verwacht. Toch ziet Gulsen ook daar geen probleem: “Het klopt wel dat ST.Studio nog niet winstgevend is, maar we zijn pas één jaar bezig. Supertrash als geheel draait miljoenen aan omzet, en behaalt een winstpercentage van 12 procent. Ons probleem zat puur bij de funding.”

 

Gulsen behoudt meerderheid

Door de kapitaalinjectie komt een deel van de aandelen in handen van enkele Nederlandse mode-investeerders. Gulsen, die ook een flinke duit in het zakje zou gedaan hebben, behoudt wel de meerderheid. Eén van de andere investeerders zou Jerry Abma zijn, die eerder ook al aan de slag was bij de Deense modegroep Bestseller.

 

Chris De Meerleer van investeringsmaatschappij Adoxa, dat mede-eigenaar is van de Belgische tak van Supertrash, stelt wel dat het mogelijk is dat Gulsen in de toekomst een stap opzij zet. “Supertrash blijft groeien, het wordt simpelweg te groot om door één persoon te leiden. Het kan goed zijn dat dit onderdeel uitmaakt van deze overeenkomst”, aldus De Meerleer. Ook dat wordt echter ontkend door Gulsen.

 

Ongeveer een jaar geleden besloot Gulsen nog om alle vestigingen van Supertrash, ongeveer dertig, om te vormen naar het meer luxueuze label ST. Studio. Daarmee wordt gemikt op een ouder publiek. Supertrash wordt sindsdien enkel nog verkocht in andere winkels. 

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Food10 september, 2026
    Spar-veteraan Pim Dirckx wordt nieuwe CEO van Scapino

    Scapino haalt Pim Dirckx binnen als nieuwe CEO. De voormalige operationeel directeur van Spar Nederland neemt vanaf 14 september de dagelijkse leiding over de Nederlandse schoenen- en kledingketen. Amper twee weken na het onverwachte vertrek van Adem Doymaz is zo al een opvolger gevonden.

  • icon
    Mode10 september, 2026
    Primark dan toch overstag: start met thuisbezorging

    Primark gaat in Groot-Brittannië thuisbezorging aanbieden. De prijsvechter neemt zo afscheid van een jarenlang principe: online bestellen mocht, maar de klant moest zijn aankoop in de winkel ophalen. De koerswijziging komt er nu de modeketen zich afscheurt van moederbedrijf Associated British Foods en de Europese verkoop onder druk staat.

  • icon
    Mode9 september, 2026
    Nike-aandeelhouders wijzen meer klimaattransparantie af

    De aandeelhouders van Nike hebben een voorstel voor meer transparantie over de klimaatdoelstellingen van het sportmerk verworpen. Wel keurden beleggers het omstreden beloningspakket van het topmanagement goed.

Evenementen
  • 16
    sep
    CAPTAINS OF RETAIL – SEPTEMBER 2026
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Algemeen10 augustus, 2026
    Flink wat nieuwkomers verwacht in Wijnegem Shopping Center
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food18 augustus, 2026
    Aldi haalt emoji’s opnieuw boven voor start schooljaar
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail