RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Zeeman
  • Onderwerpen Marketing
  • Geografie Benelux
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Zeeman stunt met diamant voor 29,99 euro

icon
Mode2 september, 2025

Textielretailer Zeeman pakt uit met een opvallende nieuwe stunt: na eerdere lanceringen van een trouwjurk en parfum brengt het bedrijf nu een hanger met een (synthetische) diamant op de markt voor 29,99 euro.

“Diamanten voor iedereen”

Volgens Zeeman zijn “diamanten niet langer alleen for ever, maar ook for everyone“. De Nederlandse keten wil de diamantwereld openbreken (en daarbij natuurlijk veel aandacht krijgen) met de lancering van een eigen diamant. Vanaf 4 september is het sieraad exclusief verkrijgbaar via zeeman.com.

De hanger bevat een briljant geslepen diamant van 0,10 tot 0,12 karaat (zuiverheid VS2, kleur D-F), gezet in 925 sterling zilver met een rodiumlaag. Toch is het niet zomaar een diamant: het gaat om een laboratoriumdiamant. Synthetische diamanten zijn chemisch en fysiek identiek aan natuurlijke diamanten, maar missen hun zeldzaamheid. Nochtans worden ze volgens Zeeman vaak tegen hoge prijzen verkocht, in stand gehouden door het beeld van de exclusieve edelsteen.

De diamantsector is uiteraard niet blij met de actie. Antwerp World Diamond Center reageert dat de lage prijs voor de steen weinig verrassend is, aangezien een dergelijke laboratoriumdiamant in de groothandel maar 10 à 15 euro kost. De organisatie benadrukt het verschil met natuurlijke diamanten: “Ze dienen een ander publiek, en dat bevestigt de Zeeman-lancering alleen maar”, aldus de Antwerpse diamantairs.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

(Dit artikel werd op 3 september bijgewerkt met een reactie van het AWDC).

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode11 september, 2026
    Oxfam: “Tweedehands via Vinted vervuilt vijf keer meer”

    Niet elke vorm van tweedehandsconsumptie is even duurzaam. Volgens een nieuw rapport van Oxfam veroorzaken platformen als Vinted een veel grotere koolstofvoetafdruk dan lokale kringloopwinkels. De NGO waarschuwt bovendien dat commerciële tweedehandsmodellen overconsumptie zelfs kunnen aanwakkeren.

  • icon
    Mode10 september, 2026
    [Analyse] Mode ruimt baan voor beauty in de Europese e-commercemarkt

    De Europese onlineverkoop van mode, beauty en luxe blijft groeien, maar de machtsverhoudingen verschuiven. Beauty presteert beter dan mode, terwijl marktplaatsen en tweedehandsplatformen een steeds groter deel van de cross-border retail naar zich toe trekken.

  • icon
    Food10 september, 2026
    Spar-veteraan Pim Dirckx wordt nieuwe CEO van Scapino

    Scapino haalt Pim Dirckx binnen als nieuwe CEO. De voormalige operationeel directeur van Spar Nederland neemt vanaf 14 september de dagelijkse leiding over de Nederlandse schoenen- en kledingketen. Amper twee weken na het onverwachte vertrek van Adem Doymaz is zo al een opvolger gevonden.

Evenementen
  • 16
    sep
    CAPTAINS OF RETAIL – SEPTEMBER 2026
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food18 augustus, 2026
    Aldi haalt emoji’s opnieuw boven voor start schooljaar
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food17 augustus, 2026
    Hypermarkt Carrefour Burcht wordt pak kleiner
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail