RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Maarten Reul
In dit artikel
  • Bedrijven Henkel
  • Onderwerpen Bedrijfsresultaten
  • Geografie Duitsland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Henkel lost verwachtingen in dankzij hogere prijzen en lagere kosten

icon
Schoonheid/verzorging5 maart, 2024
Shutterstock.com

Henkel heeft zijn (verhoogde) verwachtingen netjes kunnen inlossen: vorig jaar steeg de omzet op vergelijkbare basis met 4,2% naar 21,54 miljard euro en de bedrijfswinst (EBIT) zelfs met 10,2% naar 2,56 miljard. In absolute cijfers daalde de verkoop wel, daarvoor verwees de Duitse FMCG-reus onder andere naar de situatie in Rusland.

Wisselend rapport

Bij de bekendmaking van zijn kwartaalresultaten in november duwde Henkel zijn omzetverwachtingen hoger, aangezien het geen problemen had om hogere kosten door te rekenen aan de consumenten. Met +4,2% zat de organische omzetgroei bovenaan in de verwachte vork (3,5-4,5%). De lijmafdeling was daarbij goed voor +3,2%, ook al ging de verkoop er in absolute cijfers met 4% op achteruit. De consumentenmerken konden er 6,1% bij doen (ook hier: 3,3% lager in absolute cijfers, door wisselkoerseffecten en lagere volumes).

Henkel investeerde de afgelopen tijd fors in efficiëntiemaatregelen, en die wierpen volgens CEO Carsten Knobel vruchten af. Ook “positieve verkoopprijsontwikkelingen”, zoals prijsverhogingen tegenwoordig genoemd worden, en maatregelen om de logistieke keten efficiënter te maken droegen bij aan de dubbelcijferige winstgroei. De EBIT-marge verhoogde immers met liefst 150 basispunten naar 11,9%. De fusie van de tak Consumentenmerken gaat volgens Knobel beter vooruit dan verwacht en is nog versterkt met “doelgerichte acquisities”.

Voor het komende boekjaar 2024 zou de organische omzetgroei lager liggen dan in het afgelopen boekjaar (met 2,0 tot 4,0%), maar de EBIT-marge zou verder moeten stijgen naar boven de 12%. In “sleuteldomeinen” verwachten de Duitsers een toegenomen vraag, maar de hoge inflatie en toegenomen rentevoeten kunnen een probleem vormen.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Schoonheid/verzorging
Zie meer
  • icon
    Schoonheid/verzorging4 november, 2026
    Estée Lauder schroeft kortingen terug dankzij sterke vraag naar luxeparfums

    Estée Lauder zet steeds minder in op kortingen en promoties, nu de Amerikaanse beautygroep profiteert van een sterke vraag naar luxeparfums en een aantrekkende Chinese markt. Na een beter dan verwacht eerste kwartaal verhoogt het concern zijn jaarprognoses en presenteert het ambitieuze groeidoelstellingen tot 2030.

  • icon
    Schoonheid/verzorging30 oktober, 2026
    Sephora verklapt nieuwe Belgische winkellocatie met raadsel

    Sephora kondigt haar volgende Belgische winkel aan, althans op cryptische wijze. Op sociale media hint de Franse cosmeticaketen met een raadsel naar een nieuwe winkel in een shoppingcenter in een stad met een samengestelde naam. Alle aanwijzingen leiden naar één plek...

  • icon
    Schoonheid/verzorging29 oktober, 2026
    Henkel bubbelt omhoog, maar winst blijft niet plakken

    Henkel, de Duitse producent van Persil, Schwarzkopf en Pritt, groeit veel sneller verwacht en verhoogt zijn jaarprognose. Al dreigen de fors stijgende grondstofprijzen aan de winstmarges te vreten.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail