RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven IKEAIngka Group
  • Onderwerpen Bedrijfsresultaten
  • Geografie Scandinavië
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Financiële kater bij Ikea: winst smelt weg

icon
Wonen25 november, 2022
IKEA

Ikea zag zijn nettowinst dit boekjaar smelten als sneeuw voor de zon. De omzet groeide wel met 5,7%, maar blijft de meubelgigant stevig investeren.

Schuld van de rentes

Ikea-retailholding Ingka Group eindigde het boekjaar 2022 met een nettowinst van 0,3 miljard euro. Een jaar geleden was dat nog 1,5 miljard. De meubelgigant steekt dat vooral op de stijgende rentes en de slechte beurscijfers, die investeringen van de groep negatief beïnvloedden. De groep moest ook hoge belastingen betalen. “Los van de normale dagelijkse retailactiviteiten”, sust de groep dus, al had ook de afbouw van de activiteiten in Rusland ermee te maken.

“Onze financiële prestaties waren solide, gezien de uitdagingen waar de wereld voor staat, en versterken de veerkracht van het bedrijf. We zijn erin geslaagd te groeien, te investeren en over het geheel genomen is het een positief financieel resultaat. Dit biedt een goede basis voor de uitdagingen en kansen die voor ons liggen”, zegt CFO Juvencio Maeztu.

Gewoon blijven investeren

De totale omzet groeide met 5,7% tot 42 miljard euro, terwijl het bedrijfsresultaat stabiel bleef op 2 miljard euro. Uit de winkels (fysiek en online) haalde Ingka Groep een omzet van 39,5 miljard euro. In totaal openden 52 nieuwe vestigingen hun deuren, terwijl in Toronto en Londen nieuwe winkelcentra van Livat werden geopend en in India de bouw van een winkelcentrum is gestart.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

De groep investeerde in totaal voor 2,6 miljard euro en is van plan dat te blijven doen. “Gezien onze consistente bedrijfsopbrengsten, gestegen inkomsten, aanhoudende winst en extra investeringen in alle activiteiten, zijn we goed gepositioneerd om de huidige economische omstandigheden het hoofd te bieden. We zijn van plan om een vergelijkbaar bedrag te investeren in het klimaat en de transformatie van onze activiteiten als in voorgaande jaren”, aldus Maeztu.

Meer over... Wonen
Zie meer
  • icon
    Wonen23 september, 2026
    IKEA brengt compacter winkelformaat naar Nederland, (nog) niet naar België

    IKEA plant vanaf volgend jaar een vijftal kleinere winkels te openen in Nederland. Ook elders in Europa rolt de woonwinkelketen dat compacte concept uit. In België echter is de tijd nog niet rijp.

  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin23 september, 2026
    Stoelverbod voor Gamma: Vincent Sheppard wint plagiaatzaak

    Meubelfabrikant Vincent Sheppard heeft bij de rechtbank in Den Haag afgedwongen dat Intergamma zijn Amelie-tuinstoelen en loungesets niet langer mag verkopen in de Europese Unie. Volgens de rechter lijken de modellen vrijwel volledig op de Kodo-collectie van Vincent Sheppard.

  • icon
    Wonen21 september, 2026
    Eerste barst in beloofde continuïteit na overname bij Flying Tiger

    Nog geen halfjaar nadat Modella Capital bij de overname van Flying Tiger Copenhagen beloofde het bestaande management te steunen, vertrekt financieel directeur Christian Kofoed Hertz Jakobsen. Hij legt na zeven jaar ook zijn bestuursmandaat neer.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail