RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Marketingicoon Keith Weed verlaat Unilever

icon
Algemeen7 december, 2018

Keith Weed, chief marketing officer bij Unilever, gaat met pensioen. Weed was liefst 35 jaar lang actief bij Unilever en is onder meer bekend van zijn kritiek op online advertentiekanalen zoals Google en Facebook.

 

Schrapt Unilever rol marketingdirecteur?

Na 35 jaar zet Keith Weed een punt achter zijn carrière bij Unilever: de marketingtopman zegt klaar te zijn voor een nieuw hoofdstuk en trekt zich in mei op 57-jarige leeftijd terug. Zijn aftreden komt op het moment dat Unilever ook een CEO-wissel doorvoert: topman van jaar en dag Paul Polman wordt vervangen door Alan Jope, die op 1 januari aantreedt.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Er wordt voor Keith Weed geen opvolger gezocht zolang ook de nieuwe CEO er nog niet is: het zal aan Jope zijn om te beslissen hoe het met de marketingleiding in het bedrijf verder moet, laat een woordvoerder van Unilever weten aan Wall Street Journal. Het zou echter best kunnen dat er helemaal geen nieuwe CMO komt, beweren bronnen van WSJ. Nieuwe topman Jope zou zelf al een merkenbouwer zijn met oog voor marketing, terwijl het de facto toch al de hoofden van de verschillende divisies binnen Unilever zijn die hun eigen marketingbudget beheren. 

 

Mogelijk wordt de overkoepelende rol dus geschrapt en alle marketingbevoegdheid overgelaten aan de drie afdelingen zelf, met name schoonheid & persoonlijke verzorging, huishoudproducten en eten & drinken. Unilever wil immers flexibeler en sneller leren werken, zeker sinds de merkenholding een vijandig overnamebod van Kraft te slikken kreeg. 

 

Kritiek op online advertentiereuzen

Weed gaf als overkoepelend marketinghoofd wel een flinke push richting digitale marketing bij Unilever, ook al staat hij ervoor bekend om ook zijn kritiek voor de huidige media- en reclamewereld niet te sparen. In een beroemd geworden speech op het IAB-adverteerderscongres noemde hij het digitale ecosysteem “duister en frauduleus”. De marketeer dreigde er toen zelfs mee te stoppen met adverteren op online mediakanalen als deze niet transparanter zouden worden in hun verdien- en advertentiemodellen, maar ook als ze hun verantwoordelijkheid niet beter opnemen als het gaat over maatschappelijke verantwoordelijkheid. 

 

“De grootste uitdaging die we hebben, is dat we het vertrouwen in reclame opnieuw moeten opbouwen,” zei Weed nog in een interview met WSJ. “De industrie moet nog harder werken om zaken te herstellen die het vertrouwen ondermijnen, zoals datalekken, ongewenste advertenties, nepvolgers en nepnieuws. In zijn toekomstige loopbaan wil hij dan ook een rol blijven spelen in de sector. 

 

Oudgedienden Unilever verlaten het schip

“Ik heb de eer gehad om enkele van de beste marketing-, duurzaamheids- en communicatieteams ter wereld te leiden”, aldus Weed in een verklaring. “Als ’s werelds tweede grootste adverteerder hebben we onze schaal kunnen gebruiken voor effectiviteit en efficiëntie, en we hebben onze schaal ook voor het goede kunnen aanwenden, wat heeft geleid tot meer verantwoordelijkheid, transparantie en verantwoording in de reclame- en digitale industrie.” Vorig boekjaar was het totale marketingbudget voor de vele merken van de FMCG-groep 8 miljard euro, waarmee Unilever enkel Procter & Gamble voor zich moest dulden.

 

Naast Keith Weed stapt ook Unilevers hoofd van R&D David Blanchard op, een andere ‘ouwe getrouwe’ bij de groep: hij was al sinds 1986 aan boord. Blanchard wordt opgevolgd door Richard Slater, voormalig hoofd van de onderzoeksafdeling voor consumentenproducten bij GlaxoSmithKline.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Amazon Benelux zoekt nieuw hoofd na vertrek Eva Faict

    Eva Faict vertrekt na elf jaar bij Amazon. De countrymanager voor België en Nederland, die mee aan de wieg stond van Amazon.com.be, kiest voor een nieuwe functie buiten het e-commercebedrijf.

  • icon
    Algemeen17 september, 2026
    Belgische doorstart blijft Wibra achtervolgen: miljoenenfactuur dreigt

    De juridische nasleep van het Belgische faillissement van Wibra uit 2020 blijft de retailer achtervolgen. Volgens het jongste jaarverslag kan een uitspraak van de arbeidsrechtbank in Luik nog tot 4,1 miljoen euro kosten. De rechtszaak dateert al uit 2023, maar sleept tot vandaag aan.

  • icon
    Algemeen17 september, 2026
    Meer dan inkopen: hoe Trademart retailers, merken en ideeën samenbrengt

    Trademart is niet enkel een inkoopcentrum voor winkeliers: als professioneel retailplatform combineert het een aanbod van meer dan 1.500 merken met ontdekking, inspiratie, kennis, events en ontmoeting. Een eigen magazine en de Trademart Retail Happening illustreren die ambitie.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail