RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Corona kost Hema al 100 miljoen

icon
Algemeen3 november, 2020

De coronacrisis treft ook warenhuisketen Hema, die daarom al zowat 100 miljoen euro afboekte. De impact van de pandemie zal zich ook de komende jaren nog laten gevoelen, verwacht de retailer, die toch z’n verlies wist te halveren.

 

Verlies gehalveerd

Warenhuisketen Hema zag in 2019 z’n omzet licht dalen met 0,8% tot 1,26 miljard euro. Het nettoverlies bedroeg 117,4 miljard euro, tegenover 234,9 miljard het jaar voordien. Dat verlies was vooral te wijten aan afboekingen als gevolg van de coronacrisis. In totaal schreef Hema bijna 100 miljoen euro af op goodwill, op bezittingen (vooral vastgoed) en op z’n bakkerijen, die al twee jaar te koop staan. De warenhuisketen verwacht dat de coronacrisis de komende jaren de winst onder druk blijft zetten, meldt het FD.
 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Want hoewel de cijfers slaan op het gebroken boekjaar 2019 dat al eind februari afliep – dus voor de grote uitbraak van het coronavirus in Europa – toch zou het negeren van de pandemie volgens de retailer geen juist en eerlijk beeld geven. Hema maakte gebruik van een overheidsmaatregel die bedrijven toeliet om het jaar verslag vijf maanden later in te dienen tijdens de coronacrisis.
 

Ondanks de coronacrisis presteerde de retailer naar eigen zeggen wel “robuust” in de eerste twee kwartalen van het nieuwe boekjaar. Intussen is bekend dat Hema een koper gevonden heeft: de investeringsfondsen Parcom en Mississippi Ventures (van de familie van Eerd die ook eigenaar is van Jumbo) willen de warenhuisketen overnemen en nieuwe groeiplannen uitstippelen. Zij plannen om binnen enkele weken de financiering rond te hebben. Hema en Jumbo werken sinds begin dit jaar nauw samen: een aanbod non-food van Hema ligt in de rekken bij de supermarktketen. Bovendien neemt Jumbo 17 winkels van Hema over, waaronder ook 2 in België.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen30 oktober, 2026
    AVA trekt naar de binnensteden met drie kerstpop-ups

    AVA opent de komende weken drie tijdelijke kerstwinkels in Antwerpen, Brussel en Genk. De Belgische retailer kiest bewust voor drukke stadslocaties en gebruikt de pop-ups tegelijk als proeftuin voor compactere winkelconcepten.

  • icon
    Algemeen30 oktober, 2026
    Amazon ziet webwinkel slabakken te midden van AI-tumult

    Terwijl Amazons clouddiensten recordgroei boeken, hapert de motor van de webwinkel. De productverkopen groeien amper 2% en ook de advertentie-inkomsten verliezen vaart. Bovendien dreigen AI-shoppingassistenten het lucratieve verdienmodel van de e-commercereus onder druk te zetten.

  • icon
    Algemeen30 oktober, 2026
    Jobstudenten en flexi-jobbers dreigen duurder te worden

    Winkeliers moeten mogelijk meer betalen voor jobstudenten en flexi-medewerkers. De federale regering overweegt hogere sociale bijdragen en een maximumleeftijd van 25 jaar voor jobstudenten. Vooral retailers die veel flexibele arbeidskrachten inzetten tijdens weekends, vakanties en piekperiodes, dreigen de gevolgen te voelen.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail