RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Hema is al op zoek naar nieuwe koper

icon
Algemeen22 juni, 2020

Er wordt flink afgetast bij Hema: de nieuwe eigenaren polsen al of er geïnteresseerde kopers zijn en hoeveel die de keten waard schatten. Ondertussen maakt ook CEO Tjeerd Jegen zijn intenties duidelijk.

 

Jumbo, Blokker of Boekhoorn?

De nieuwe eigenaren van Hema, een groep van acht aandeelhouders die zich nu de Ad Hoc Group noemen, hebben de warenhuisketen al in de etalage gezet. Ze tasten de financiële markten af om te zien of er overnamekandidaten zijn en hoeveel die voor de retailer veil hebben. Zo kunnen ze de waarde van de keten vaststellen. Volgens een eerste schatting zou Hema minder dan de 680 miljoen euro aan openstaande schulden waard zijn, zo bericht NRC.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Moesten er echter al serieuze biedingen komen, is de kans groot dat Hema nog voor september opnieuw van eigenaar verandert. En die kans is niet gering, aangezien zowel vorige eigenaar Marcel Boekhoorn als Blokker-eigenaar Michiel Witteveen al publiek hun belangstelling hebben getoond. Ook Jumbo-eigenaar Frits van Eerd zou Hema wel zien zitten – per slot van rekening werken beide ketens al samen.

 

Een Hema in handen van Jumbo is ook best naar de zin van CEO Tjeerd Jegen, zegt hij in de Volkskrant. Bovendien blijft de topman zijn loyaliteit aan Boekhoorn herhalen – ondanks zijn “nucleaire bom”. Als de nieuwe overnemer daarentegen niet naar de zin van de Jegen is, dreigt hij er al mee op te stappen: “Ik ga niet meewerken aan een schuldstructuur zoals die onder Lion was. Dan moeten ze een andere CEO zoeken. En ik denk ook een andere raad van commissarissen en een andere ondernemingsraad.”

 

25 miljoen euro minder

In ieder geval is de CEO opgelucht nu de keten jaarlijks een kwart minder rente moet betalen en zo liefst 25 miljoen euro per jaar bespaart. Met die extra middelen hoopt Hema verdere samenwerkingen aan te gaan met Europese supermarktketens en benzinestations. Ook Nederlandse expansie staat op het programma: Hema wil onder meer het horecaconcept Hema Keuken verder uitbreiden. Op een aantal Duitse vestigingen na (München en Hamburg) stopt de keten daarentegen met eigen winkelopeningen in het buitenland.

 

Ook het herstel na de coronacrisis verloopt vlot. “De laatste weken liggen verkopen weer op het niveau van vorig jaar. Bij vooral kleine winkels in Nederland, België en Frankrijk zie ik cijfers die ik nog nooit gezien heb”, zegt Jegen. Volgens de directeur is het nu een voordeel dat Hema een one-stop-shop is.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Action van start in Slovenië

    Vrijdag opende de Nederlandse non-fooddiscounter Action zijn eerste winkel in Slovenië. Dat is intussen al de zestiende markt voor de snel groeiende retailer. Straks volgt ook Bulgarije.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Amazon Benelux zoekt nieuw hoofd na vertrek Eva Faict

    Eva Faict vertrekt na elf jaar bij Amazon. De countrymanager voor België en Nederland, die mee aan de wieg stond van Amazon.com.be, kiest voor een nieuwe functie buiten het e-commercebedrijf.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail