RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Tags Overlijden
  • Geografie Frankrijk
  • Personen Paco Rabanne
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Barbarella-ontwerper Paco Rabanne overleden

icon
Mode3 februari, 2023
frantic00 / Shutterstock.com

De Spaanse modeontwerper Paco Rabanne is op 88-jarige leeftijd overleden. Vandaag wordt de naam vooral geassocieerd met parfums, maar in de jaren 1960 gooide de designer hoge ogen met metalen jurken: zo ook de outfits uit cultfilm Barbarella.

Icoon van de Space Age

“Met diepe droefheid kondigen we het overlijden van Paco Rabanne aan”, meldt de Catalaanse modegroep Puig. Sinds 1987 is het modehuis, dat ook merken zoals Nina Ricci en Jean Paul Gaultier bezit, eigenaar van het label van de Frans-Spaanse ontwerper.

Geïnspireerd door zijn moeder die als naaister bij Balenciaga werkte, begon Rabanne zijn carrière met het maken van accessoires voor Dior, Yves Saint-Laurent en Pierre Cardin. In 1966 presenteerde hij zijn eerste modeshow, die meteen insloeg als een bom. De jurken pasten helemaal in de Space Age, met hun futuristische looks en ongewone materialen. Typerend zijn de reflecterende metalen plaatjes die als een harnas aan elkaar zijn gezet.

Dat Audrey Hepburn een creatie van zijn hand droeg in de film ‘Voyage à deux’ uit 1967 en Jane Fonda in de cultfilm Barbarella een volledige garderobe van Paco Rabanne aangemeten kreeg, toont hoezeer de eigenzinnige designer zijn stempel drukte op de tijdgeest. In 1973 startte de samenwerking met Puig voor parfums. Hoewel de ontwerper zich geleidelijk terugtrok, bleef hij hameren op innovatie – zeker bij de jonge generaties.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Ode in het metaversum

“Hij was een belangrijke figuur in de mode, met een gedurfde, revolutionaire en provocerende visie, overgebracht door een unieke esthetiek. Hij zal een belangrijke inspiratiebron blijven voor de mode- en parfumteams van Puig, die voortdurend samenwerken om de radicaal moderne codes van de heer Paco Rabanne tot uitdrukking te brengen”, aldus CEO Marc Puig in een verklaring.

De Britse warenhuisketen Selfridges organiseerde vorig jaar nog een opgemerkte tentoonstelling over Paco Rabanne, met zowel originele jurken van de designer in de Londens winkel als virtuele versies (te koop als NFT) in het metaversum Decentraland.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode5 november, 2026
    De verborgen wereldreis van afgedankte kleding: hoe Europa zijn textielprobleem uitbesteedt

    Wat gebeurt er met kleding die consumenten in de textielcontainer gooien? Een grootschalig onderzoek naar de export van afgedankt textiel uit Scandinavië legt een bijzonder complex handelsnetwerk bloot. Kleding reist via Europese sorteercentra naar tweedehandsmarkten in Afrika en Azië, maar wat uiteindelijk met die kleding gebeurt, weet vaak niemand.

  • icon
    Mode5 november, 2026
    [Interview] 100 winkels voor Bel&Bo: “Gezondere marges dankzij AI”

    In een uitdagende markt blijft modeketen Bel&Bo niet bij de pakken zitten: zopas opende de retailer zijn honderdste vestiging. CEO Charlotte Delfosse ziet dat consumenten aarzelen, maar verwacht ook impulsen van artificiële intelligentie.

  • icon
    Mode5 november, 2026
    Shein pompt half miljard extra in Polen om Europese importheffingen te omzeilen

    Shein investeert nog eens 500 miljoen euro in zijn Poolse logistieke infrastructuur. De Chinese modegigant wil zo niet alleen sneller leveren, maar ook minder rechtstreeks uit China verzenden. Op die manier ontsnapt de ultra-fastfashionspeler ook aan de strengere Europese douaneregels.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail