RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
  • Bedrijven Claire's
  • Onderwerpen Faillissement
  • Geografie Verenigd Koninkrijk
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Claire’s maakt doorstart in Britse winkelstraten met 50 winkels

icon
Mode4 mei, 2026
© defotoberg / Shutterstock.com

Claire’s keert vanaf juni terug naar de Britse winkelstraten met ongeveer vijftig winkels, onder leiding van de huidige Europese franchisepartner Julien Jarjoura. De herstart volgt kort na de sluiting van de laatste Britse vestigingen eind april, waarbij meer dan 1.000 banen verloren gingen.

“Claire’s zal niet verdwijnen”

Jarjoura, die al zo’n 240 winkels van Claire’s runt in andere Europese landen, heeft een akkoord gesloten met de Amerikaanse merkeigenaar Ames Watson voor het uitbaten van de Britse activiteiten en rondt naar eigen zeggen momenteel nieuwe huurovereenkomsten met verhuurders af. Hij plant een uitroltempo van vier tot tien winkels per week vanaf juni. De doorstart heeft geen betrekking op het vroegere hoofdkantoor in Birmingham, en evenmin op de bestaande voorraad die door curatoren wordt beheerd. De nieuwe Britse entiteit opereert zelfstandig en schuldenvrij, met investeringen uit eigen middelen.

“Ik vind het zo jammer om te zien hoe zo’n mooi bedrijf ten onder gaat,” zegt Jarjoura aan The Guardian. “Het merk was eigenlijk al ten dode opgeschreven, maar wij blazen het nieuw leven in. Veel mensen denken dat Claire’s een Brits merk is. Het is enorm populair in het Verenigd Koninkrijk en het zal zeker niet verdwijnen.” Wel wil hij het merk herpositioneren: de retailer was te afhankelijk geworden van grote kortingen, meent hij. “Wij zijn geen discountwinkel maar we verkopen graag spullen voor een eerlijke prijs.”

Claire’s kwam na een schuldbeschermingsprocedure in de VS in 2025 in handen van het investeringsfonds Ames Watson. Als gevolg van de liquidatie in de Verenigde Staten vielen ook de Europese dochterbedrijven van van de retailer één na één om. Vorige maand moest de keten opnieuw de handdoek gooien in het VK, na een mislukte doorstart onder de nieuwe eigenaar Modella Capital. Daarbij verdwenen 154 winkels en 1.300 banen.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode9 oktober, 2026
    Four Roses opent zesde winkel in Leuven

    Four Roses breidt verder uit met een nieuwe brandstore in Leuven. Op 23 oktober opent het Belgische damesmodemerk er zijn zesde eigen winkel, op de Bondgenotenlaan.

  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum

    Na vijf jaar van planning, bouw en geleidelijke opschaling heeft Zalando zijn eerste megadistributiecentrum in Frankrijk officieel geopend. Het 140.000 vierkante meter grote complex in Montereau-sur-le-Jard, net ten zuiden van Parijs, vormt straks een cruciale schakel in de Europese expansie van de Duitse e-commercegigant.

  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Moederbedrijf van Uniqlo, Fast Retailing, verrast met derde meer winst

    Fast Retailing heeft zijn boekjaar afgesloten met een vijfde recordwinst op rij. De eigenaar van Uniqlo dankt dat aan sterke prestaties in alle regio’s, ondanks de druk van de zwakke yen op de thuismarkt.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food15 september, 2026
    Met “Move & Save”-abonnement legt Colruyt Group de brug tussen fitnessclubs en supermarkten
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail