RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

FNG heeft nog geen plan voor Vlaamse overheid

icon
Mode7 juli, 2020

Van overheidssteun voor Brantano-moeder FNG is nog niet meteen sprake, zo maakt het kabinet van Vlaams Minister van Economie Hilde Crevits bekend. De minister vraagt eerst een stevig herstelplan, maar dat is nog niet ingediend.

 

Bankwaarborg aangevraagd

Het nieuws dat de reorganiserende modegroep FNG hulp zou vragen aan de Vlaamse overheid, bereikte twee weken geleden de media en leidde tot verontwaardigde reacties van sectorgenoten en concurrenten. Om verdere winkelsluitingen en banenverlies tegen te gaan, en naar verluidt op korte termijn zelfs de wintercollecties te kunnen betalen, is echter dringend nood aan liquide middelen.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Ondertussen heeft het bedrijf achter Brantano en CKS daarom bij Gigarant, de waarborgvennootschap van de Vlaamse overheid, een aanvraag ingediend om garanties te bieden aan de banken, zodat zij de groep makkelijker nieuwe leningen zouden toestaan. Dat bericht De Tijd. In principe kan Gigarant daar voor een bedrag tot 10 miljoen euro zelf over beslissen, maar omdat het zo’n heikel dossier is, valt politieke inmenging niet uit te sluiten.

 

Staat en privé treffen elkaar

De Vlaamse overheid is immers al voor zo’n 32 miljoen euro betrokken bij het bedrijf. Overheidsvehikel PMV heeft een aandeel van 7% in FNG, goed voor 11,27% van de stemrechten, zo maakt de modegroep net vandaag bekend. Bovendien staat Gigarant al garant voor een deel van de bankschulden en leende een fonds, met PMV als mede-investeerder, eerder nog 10 miljoen euro extra. 

PMV-topman Roald Borré is eveneens voorzitter van de raad van bestuur van FNG. Hij zou tot nu toe het grootste deel van de onderhandelingen met de banken en schuldeisers eigenhandig hebben gevoerd, maar krijgt daarbij nu versterking van Paul Lembrechts als CEO ad interim – en oude bekende van toen die laatste nog topman van de VRT was.

 

“Geloofwaardig plan noodzakelijk”

Dat de minister er zich gezien de gevoeligheden zelf mee zal bemoeien, is dus zeer waarschijnlijk. En daar horen al onmiddellijk duidelijke voorwaarden bij, laat een woordvoerder van Crevits weten aan De Tijd. “Om een of andere tussenkomst überhaupt in overweging te kunnen nemen is een geloofwaardig business- en herstelplan noodzakelijk met de noodzakelijke inspanningen van de private aandeelhouders en de schuldeisers. Zo’n plan werd nog niet voorgelegd”, klinkt het. 

Aangezien de ondernemingsrechtbank van Mechelen zich momenteel zelf nog buigt over het reorganisatieplan van FNG en er nog een aantal beslissende data in het vooruitzicht zijn, is het evenwel aannemelijk dat het plan nog in volle ontwikkeling is. Zo spreekt de rechtbank zich op 8 juli uit over schuldbescherming en op 15 juli over de aanstelling van toezichthouders. Op 16 juli is er nog een belangrijke samenkomst met obligatiehouders waar moet worden beslist of FNG uitstel van betaling krijgt voor 45 miljoen euro.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode21 september, 2026
    Mud Jeans maakt doorstart met nieuwe eigenaar

    Het failliete duurzame Nederlandse jeansmerk Mud Jeans heeft een overnemer gevonden: het is ondernemer Nick de Ronde Bresser, die vorig jaar ook een doorstart maakte met het failliete schoenenmerk Van Lier.

  • icon
    Mode21 september, 2026
    Waarom ook INNO textiel inzamelt: “Eén van onze succesvolste acties”

    INNO ziet zijn jaarlijkse textielinzamelactie met Spullenhulp sterk groeien. De warenhuisketen koppelt zo circulaire ambities aan extra winkelverkeer. “We strijden allemaal om de consument, dus als dat op een duurzame en sociale manier kan, is dat alleen maar positief”, zegt Marketing Director Annelien Alaerts.

  • icon
    Mode21 september, 2026
    New Balance daagt Decathlon voor rechter om logo: K of N?

    New Balance heeft een rechtszaak aangespannen tegen de Franse sportketen Decathlon. Het logo van de Kiprun hardloopschoenen zou te hard lijken op de iconische "N" van de Amerikaanse schoenenfabrikant.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail